Kam s našima fér trejdkama?

Vidíte je na webu a říkáte si: „Ty jsou!“
A to ani nevíte, kolik toho unesou!
A že jsou fér trejd, to je jasný!
A ta cena! Vůbec nejsou mastný!

Úkol zněl jasně: Jdi nakoupit s naší novou brašnou!
(Kdyby ti to něco připomínalo – ano, předělávka věty z filmu Pelíšky.)

Ze srdce nemám ráda igelitky! Bohudík za to, že teď máme éru plátěnek! A to nejen kvůli přírodě. Mrkněte se venku kolem sebe – různé barvy, materiály, potisky a těch nápadů! Skvěle dotvoří outfit, rozsvítí naše ulice. Vlezou se bez problémů jako záchrana do kabelky. Nebo se v ni promění.

My to tentokrát chytily za jiný konec než obvykle a přivádíme nové plátěnky s trochou zamyšlení.
A já šla náš nový výrobek vyzkoušet v praxi. Vypravila jsem se na brněnský trh č. 1! Na tzv. Zelňák, oficiálně Zelný trh. Místo, kde se prodávají domácí výpěstky a výrůstky – ovoce, zelenina, vejce, květiny – co si pamatujeme (je to totiž od 13. století). V době svého vzniku měl víc částí – drůbeží, hrnčířskou, vetešnickou. Dnes si to prostě musíme projít a své poklady si najít. Poslušně hlásím, že zde najdete všechny výše zmíněné produkty. Nepočítejte s tím ale automaticky. Prodejci i nabídka se mění takřka denně. Moje plátěnka pyšnící se potiskem „Bez obalu“ všechno unesla! Ale byla bych schopná naplnit i tu „Od šťastné krávy“. Já se totiž musím krotit. Doporučuji si přibalit své sáčky, látkové pytlíčky či krabičky. Prodejci samozřejmě mají, ale já mám hned lepší pocit z nákupu, když mám své vlastní znovu využitelné.
PS: Ta moje ovocná vanička je od paní, která se kryje slamákem a jezdí k nám z Hustopeč. Každý den a na stejné místo.

Zelňák v létě propůjčuje svoje prostory i jiným akcím např. MINTu. Můj neoblíbenější trh autorské tvorby. Tohle stojí i jen za vidění a čichání! Od jídla, přes oblečení a doplňky až po dekorace. Prostě paráda! Pokud vás červnový MINT zrovna minul nevadí, brzy bude další. Za nepřízně počasí a v zimních obdobích se koná obvykle uvnitř Tržnice Brno. To je ten zrekonstruovaný dům na Zelňáku. Tady se teď častěji a častěji konají i tématické trhy. Třeba teď v sobotu to byly Africké trhy.  Samozřejmostí byl nákup do naší novinky! Opět celou zátěž zvládla na jedničku. A v přízemí jsou hezky udržované veřejné toalety zdarma.

Takovým opakem k MINTu je Blešák v Alfa pasáži přímo v centru. Díky tomu se dostaneš i na místní ochoz. Pokud holduješ LP, tak ve Staré pekárně se koná celkem pravidelně jejich opakující se burza či prodej. Odzkoušeno! LP se v pohodě do fértrejdek vejdou!

Spoustu trhů mají i své brněnské městské části. Ale obvykle nejsou úplně pravidelné a je nutné sledovat vývěsky, plakátky, webovky. Takže popadni naši novinku a naplň ji dle libosti! Pošli nám svoji fotku s naší plátěnkou a svým nákupem! Nebo máš tip na nějaký trh, kde ji využiješ? Sem s ním! Ráda vyzkouším!

 

Napsala: Magda
Zdroj obrázků: Magda

#BRNO

Co ty na to?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *