Jak vznikly naše „Fér k přírodě“ tašky

Prázdniny se blíží, děti ve školách nemohou udržet pozornost a my “velcí” jsme celí roztržití plány na léto. Léto přináší nejen prázdniny, ale i krásné počasí a se sluníčkem i dobrou náladu. Farmářské trhy praskají ve šveh. Každý prodává na trhu poslední „trendy“ přírody! A bez obalu prosím. Konec roku je plný výletů, zájezdů a škol v přírodě. Co si pamatuji, tak moje nejoblíbenější část školního roku. (Přiznávám se, nebyla jsem ten nejlepší student) 😂

Tenkrát nás učitelé brali na farmy, abychom věděli zkama to mlíko teda je, že ho dává kráva, a že ji někdo musí podojit. Od pobíhajících střelených slípek máme čerstvá vajíčka a ze záhonů rajčata. Ono pak vyrostete a začnete se dočítat o slépkách z fastfoodů a to, jakým způsobem je zpracováno maso z kraviček…no trochu jiná story. My z peasu bychom si rádi udrželi vzpomínky z dětství a nejlepší by bylo, kdy to nebyly jen vzpomínky. Lidičky podporujte veselé kravičky  a slepičky s výběhem a nakupujte se svoji taškou! Vždyť ty igelitky nejsou ani pěkné.

Dnes vám píše ilustrátor z peasu. Nemám moc umělecké střevo na psaní příspěvku, jen jsem s vámi chtěla sdílet naši novou kolekci a také to, jak vznikla. Malými krůčky se posouváme k menší spotřebě plastů, a lepšímu chování k domestikovaným zvířatům. Jen my, obyčejí lidé můžeme změnit chod stereotypů.

Nakupovat s plátěnou taškou je trochu móda, musím říct, že se mi tato móda líbí o dost víc, protože dává smysl.

Tento měsíc nám Simča a Magda naše českomoravské sestřenice dají vědět, jak se s plátěnkami nakupuje v Brně a v Praze a co na ně říkají lidičky!

A co si o potravinách bez obalu a respektovaných zvířatech myslíte vy?

 


Plátěnky si můžete objednat z našeho e-shopu s poštovným zdarma! Zasíláme do celé republiky.

Pozor, jdou na dračku!

Napsala: Romana
Zdroj obrázků: Kristýna a Áďa 💚

Co ty na to?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *