Praha na ledu

Taky trávíte poslední týdny vymyšlením a sháněním dárků a Vánoce Vám zatím připomíná jen poloprázdná peněženka? Tak to jsme na tom stejně. Pojďme hodit starosti za hlavu a navoďme si blížící se Vánoce svařákem a bruslením na ledě. V Praze si můžete vybrat hned z několika parádních kluzišť, která fungují, i když zrovna jako právě dnes trochu prší. A kam vyrazit? V Praze jsou jak krýtá kluziště, tak venkovní. Pro navození té správné vánoční atmosféry doporučuju to venkovní.

Mám vyzkoušenou ledovou plochu na Ovocném trhu, kam jsem zase po roce vyrazila tento víkend. Je to hned u Stavovského divadla a asi minutu od kubistického domu Dům u Černé Matky Boží. (o historii si můžete přečíst zde: shorturl.at/iJT15). Bruslení je za 100 Kč a pokud nemáte svoje brusle zaplatíte půjčovné taky 100 Kč. Tím zároveň přispíváte i na charitu, což není vůbec špatné. Mají otevřeno denně od 10:00 – 21:00.  Pokud nechcete odejít bez bot, tak doporučuju s sebou vzít i praktickou a trefnou plátěnku Czech Folklore is a recipe against depression. Bruslení v Praze už se stává taky takovým folklórem a taky receptem na depresi. Bruslením zároveň zvýšíte hladinu endorfinů. Já jsem měla celou dobu na tváři radostný úsměv, i přesto, že jsem měla na sobě o dvě čísla větší brusle…

Už se nemůžu dočkat až na led vyrazím zase, a doufám, že k tomu začne alespoň jemně symbolicky sněžit. Mimochodem první sněžení v Praze je vždycky magické. Doteď mám před sebou výjev několik let starý. Šla jsem po Čechově mostě, venku už se setmělo a během chvilky se zrovna začaly rozsvěcovat pouliční lampy. Nikde nikdo. Spěchám, skoro utíkám, vzduch je krásně čerstvý, když v tom mě do obličeje mě začnou studit první ladně se snášející sněhové vločky. Na tuhle magickou scenérii noční Prahy poprášenou prvním sněhem nikdy nezapomenu. Takovou Prahu miluju – elegantní, tajemnou, plnou překvapení.


Napsala: Simona
Zdroj obrázků: Simona, Unsplash

#PRAHA

Co ty na to?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *