peas blog


kam vyrazit

rozhovory

Konec Matrjošek v Čechách?


Město si s myšlenkou zákazu Matrjošek pohrává už několik let – soudě podle čtyři roky starých odkazů, které mi nabídl internet.

Kultura

Zajímavosti a zpravodajství z kultury a umění.

„SLAM“ aneb poezie jinak


SLAM je druh básnického přednesu, který nemá hranice. Básník přednáší vlastní básně, ať už dříve vytvořené nebo tvořené přímo online před vámi. Někteří slameři a čím dál více i slamerky tvoří básně přímo se zapojením diváků, jiní recitují třeba hlavou dolů nebo ve větvích stromů.

Folklóreček


Vypravila mezi Brňáky, o některých jste mohli už číst, a chtěla vědět, co je pro ně folklor a co pro ně znamená. Lidé na něj mají dva pohledy. Jeden z nich je takový tradičnější a zapadá do definice výše.
V tomto pohledu nejčastější odpovědí bylo víno, ženy, zpěv.

Daniel Pitín v Rudolfinu


Když jsem vyrazila na Daniela Pitína, tak jsem neměla žádná extra očekávání. Čekala jsem prostě výstavu. Záhy jsem ale zjistila, že je to TA výstava. Na téma, co je to vůbec umění, se vedou různé polemiky, ale v momentě, když jsem viděla jeho díla, tak jsem měla jasno.

Kam zajít v únoru?

Máme pro vás každý měsíc tipy na HOT akce, výstavy, koncerty a veletrhy!

Za Chobotnicemi z 2.patra


Objev brněnský labyrint


Rozhovory

Rozhovory s lidmi, kteří posunují naši zemi vpřed.

Janek Rubeš

— Kluk, co dělá videa


Kluk, který má na Youtube přes 300 tisíc zhlédnutí!

Pavel Gabzdyl

Brněnský fotograf


Představte si, že se po Pavlovi jmenuje planetka ve vesmíru!“

Veronika Nováková

Výlohy jak Brno!


Vymyslela soutěž, která ukázní design výloh v centru Brna.

Z naší dílny

Novinky z našeho e-shopu, zakázek a spoluprací.

Nová kolekce triček


Na konci minulého roku jsme pustili do světa novou kolekci triček pro Brno. Jednou z novinek je červené tričko „Rolling in Brno“ a nebo „Čurina v Brně“ s naším oblíbeným orlojem. Celou kolekci najdete v našem e-shopu.

Dárky pro Mendelovu Univerzitu


Pro Mendelovu univerzitu jsme tento rok navrhli fungl nový design. Neubránili jsme se trochu humoru a nakresili jsme padající hrášky z lusku. Tento design obdrží studenti a přátelé univerzity na plecháčcích, ručnících a cestovnéch setech!