peas blog


kam vyrazit

rozhovory

Ve frontě na Martina Stranku


Mladý, úspěšný, sympatický a nesmírně talentovaný. Bývalý HR-ista, který se svým vítězstvím v soutěži Sony World Photography Awards dostal na úplný vrchol žebříčku nejlepších fotografů světa. 

Kultura

Zajímavosti a zpravodajství z kultury a umění.

Nová linka metra D bude světová!


Momentálně je vyčkávání na metro pěkná nuda. Koukáte se 5 minut na jednu reklamu, u které si po chvíli říkáte, jestli má život vůbec smysl a že se těm metrosebevrahům vůbec nedivíte. Teď má Praha v plánu navíc omezit reklamní smog i v podzemí a zároveň ho vytunit uměleckými díly. Jako první je na řadě první úsek plánované trasy Pankrác-Olbrachtova.

Folklóreček


Vypravila mezi Brňáky, o některých jste mohli už číst, a chtěla vědět, co je pro ně folklor a co pro ně znamená. Lidé na něj mají dva pohledy. Jeden z nich je takový tradičnější a zapadá do definice výše.
V tomto pohledu nejčastější odpovědí bylo víno, ženy, zpěv.

Daniel Pitín v Rudolfinu


Když jsem vyrazila na Daniela Pitína, tak jsem neměla žádná extra očekávání. Čekala jsem prostě výstavu. Záhy jsem ale zjistila, že je to TA výstava. Na téma, co je to vůbec umění, se vedou různé polemiky, ale v momentě, když jsem viděla jeho díla, tak jsem měla jasno.

Kam zajít v únoru?

Máme pro vás každý měsíc tipy na HOT akce, výstavy, koncerty a veletrhy!

O létání a jiných snech


Objev brněnský labyrint


Rozhovory

Rozhovory s lidmi, kteří posunují naši zemi vpřed.

Yvans a Lubo

Brněnský streetwear


Yvans a Lubo jsou COTR – CULT OF THE ROAD. Tihle kluci prostě baví.

Janek Rubeš

— Kluk, co dělá videa


Kluk, který má na Youtube přes 300 tisíc zhlédnutí!

Pavel Gabzdyl

Brněnský fotograf


Představte si, že se po Pavlovi jmenuje planetka ve vesmíru!“

Z naší dílny

Novinky z našeho e-shopu, zakázek a spoluprací.

Nová kolekce triček


Na konci minulého roku jsme pustili do světa novou kolekci triček pro Brno. Jednou z novinek je červené tričko „Rolling in Brno“ a nebo „Čurina v Brně“ s naším oblíbeným orlojem. Celou kolekci najdete v našem e-shopu.

Dárky pro Mendelovu Univerzitu


Pro Mendelovu univerzitu jsme tento rok navrhli fungl nový design. Neubránili jsme se trochu humoru a nakreslili jsme padající hrášky z lusku. Tento design obdrží studenti a přátelé univerzity na plecháčcích, ručnících a cestovních setech!